Gomertz - 2010-03-19 14:22:47

Krasnoludy

Krasnoludy są rasą bardzo tajemniczą. Bronią swoich sekretów, czasem utajniając nawet swoją mowę tak, by była niezrozumiała dla innych. Są też bardzo honorowe. Są niższe od człowieka, silne, krępe i dobrze umięśnione humanoidy, pierwotnie żyjące w kopalniach (zazwyczaj złota). W boju najchętniej używają toporów i zawsze noszą długie brody, najczęściej splecione w fantazyjne warkocze. Krasnoludy są zazwyczaj płci męskiej – o kobietach-krasnoludach rzadko się wspomina.

Elfy

Elfów charakteryzują:
    * spiczaste uszy;
    * długowieczność albo wręcz nieśmiertelność;
    * związki z naturą i lasem, a zazwyczaj także morzem;
    * uzdolnienia magiczne;
    * piękny wygląd;
    * długie włosy (najczęściej blond lub srebrzyste albo czarne);
    * piękny i melodyjny głos;
    * niezrównane umiejętności łucznicze i walki ogółem;
    * bardzo dobrze rozwinięte zmysły.

Ludzie

Człowiek– rodzaj ssaków naczelnych z rodziny człowiekowatych. Współcześnie występuje tylko jeden gatunek z tego rodzaju: człowiek rozumny. Jeśli uzna się neandertalczyka za podgatunek człowieka rozumnego to obecnie występującą populację ludzi zalicza się do podgatunku człowiek współczesny. W 2003 roku na indonezyjskiej wyspie Flores odnaleziono kości nieznanego dotąd gatunku człowieka kopalnego.

Wilkołaki

Wilkołak to człowiek, który potrafił się przekształcić w wilka. Był wtedy groźny dla innych ludzi i zwierząt domowych, gdyż atakował je w morderczym szale. Wierzono, że wilkołakiem można stać się za sprawą rzuconego uroku, po ukąszeniu przez innego wilkołaka. Przeistoczenie w wilka było również możliwe dzięki natarciu się specjalną maścią. Podczas pełni księżyca zamienia się w wilka.

Wiedźma

Wiedźma – społecznościach kobieta posiadająca wiedzę, związaną z ziołolecznictwem, medycyną, przyrodą. Osoba szanowana przez społeczeństwo, zwracano się do niej po rady. Wiedźma posiadająca zdolności lub cechy magiczne nazywana była ciotą.

Nimfy

Nimfy to piękne kobiety. Mieszkały we wsiach, lasach i wodach. Były duchami pól i ogólnie całej przyrody. Stanowiły uosobienie jej płodności i wdzięku. Zamieszkiwały groty, gdzie spędzały czas przędąc i śpiewając. Nimfy nie stanowiły grupy jednorodnej. Dzieliły się na różne grupy w zależności od miejsca zamieszkania: nimfy wodne nazywano najadami, leśne driadami, drzewne hamadriadami, górskie oreadami, a łąkowe lejmoniadami.

GotLink.pl